Kód: 270

Polyporus - choroš oříš – doplněk stravy

690 Kč
Skladem

čínsky - zhu ling

latinsky - Polyporus umbellatus

 

Obsah bylin v doporučené dávce 2 kapslích.:  1000g

Obsah bylin v jedné kapsli: 500mg

Dávkování je závislé na důvodu, proč užívat vitální houbu Cordyceps

 

Balení: 90 kapslí, 500mg v jedné kapsli

Doplněk stravy: doplněk stravy nenahrazuje pestrou stravu

 

 

 
Kategorie: Houby

Zdravotní tvrzení u tohoto produktu zakazuje legislativa EU

 

Dovolujeme si vás informovat, že na našem webu již nemůže dále uvádět tvrzení, která by mohla vzbudit dojem jakéhokoliv léčebného účinku bylin či hub. Současná legislativa EU toto zakazuje. I přesto, že tradiční čínská medicína funguje po tisíce let a je vyzkoušená na bezpočtu pacientů. Zároveň nesmíme zmiňovat ani účinky prokázané soudobými vědeckými studiemi. Věříme ale ve zdravý rozum našich zákazníků. Podrobné informace o bylinkách a houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích na internetu. Hodnotné informace jsou třeba na stránkách www.cinskyherbar.cz nebo www.tcmencyklopedie.cz.

 

Popis produktu

MycoMedica Polyporus (choroš oříš, Grifola umbellata, Polyporus umbellatus) obsahuje mnoho velmi účinných složek, jedná se např. o vitamíny a minerály, polysacharidy – beta glukany, ergosteroly – polyporusterony A−E, ergostenony, steroidy, antrachinony, nukleosidy, D-manitol.

Díky biofermentaci a následnému zpracování metodou dvojité extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z polyporu v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

  • 30 % polysacharidů (min. 300mg/g)

Účinky podle tradiční čínské medicíny

  • odvádí Shi (vlhkost)

TCM charakteristika

  • teplota – svěží
  • chuť – lehce sladká
  • tropismus – Pi (slezina), Shen (ledviny), Pang Guang (močový měchýř)

 

Polyporus je poměrně vzácná houba patřící do čeledi chorošovitých, u nás je považován za zranitelnou houbu (stupeň ohrožení podle červeného seznamu IUCN). Polyporus je možné najít u kořenů stromů a pařezů, ze kterých bere živiny. Plodnice Polyporu jsou až 40 cm široké, tvoří je mnohonásobně se větvící šupinkaté kloboučky.  Krom toho, že je Polyporus chutnou jedlou houbou vhodnou též k nakládání, je také po tisíce let součástí tradiční čínské medicíny. V „západních zemích“ byl Polyporus poprvé popsán v roce 1801 Christianem H. Persoonem. Polyporus obsahuje mnoho velmi účinných složek, jedná se např. o vitamíny a minerály, polysacharidy – beta glukany, ergosteroly – polyporusterony A−E, ergostenony, steroidy, antrachinony, nukleosidy, D-manitol.


Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.


Dávkování:

  • 1 - 3 kapsle denně (děti od 3 do 15 let 1 kapsle denně)
  • Kapsle užívejte na lačno (minimálně 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým čajem.

Balení:

90 kapslí á 500mg extraktu

Upozornění:
Doplněk stravy. Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.