
Bez Auricularie neboli jidášova ucha (Auricularia polytricha), která roste na celém světě na listnatých stromech, si asijskou kuchyni nelze představit. Za své české jméno Jidášovo ucho vděčí auricularia křesťanskému výkladu, podle něhož se Jidáš, zrádce Ježíše, oběsil na kmeni bezu, na němž posléze začaly růst houby tvaru ušního boltce.
Důležitější než jméno, vzhled a legendy vztahující se k této houbě, jsou pro mykoterapeuta látky v ní obsažené, a to, jaké mají medicinální účinky. Auricularia polytricha je jedna z nejstarších jedlých hub a v Číně se pěstuje již cca 1.500 let. Auricularia byla používána k léčebným účelům po staletí jak v Číně, tak v Evropě. Je užívána hlavně na posílení krevních cév a kardiovaskulárního systému.
Účinky podle tradiční čínské medicíny: doplňuje Qi a vyživuje krev, oživuje krev, vyživuje plíce, zastavuje krvácení, posiluje pohyb střev
Podle tradiční medicíny: podporuje kardiovaskulární systém, snižuje riziko trombózy, reguluje úroveň krevních tuků, užívá se při redukci a doplňkové léčbě arteriosklerózy, redukuje záněty, zejména kožní. V kombinaci s Cordyceps je velmi užitečná pro sportovce, redukuje záněty, zejména kožní, slizniční a oční, harmonizuje krevní tlak, má antioxidační účinky
Dávkování: při zdravotních problémech: 3–4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny). Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat.
Při preventivním užívání: 1–2 kapsle denně (2–3 měsíce v roce)
Kapsle užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem
Nákupní košík
Vyhledávání
Doporučujeme
Přihlášení
Nejčtenější články
www.cinska-medicina-vary.cz | Všechna práva vyhrazena