TCM Karlovy Vary

čínská medicína


N E M O C I

Jak si upravit PH.

Potraviny s nízkým PH vás zakyselují. Kyselý organismus je poukázka na artrózu i vážná onemocnění.

 

Vypadá to složitě, ale to dáte. Zdraví máte ve svých rukách. 

Zdroj: http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=velka-cholesterolova-lez&cisloclanku=2010060003

 

 

MUDr. Dwight Lundell  |  16. 06. 2010  |  Omyly v medicíně

Jako kardiochirurg jsem vykonal více než 5000 operací srdce, a dnes přišel den, abych napravil svůj omyl lékařskými a vědeckými fakty.

My lékaři jsme se mýlili 

My lékaři se vším naším vzděláním, znalostmi a autoritou si často vybudujeme dost velké ego, které nám pak ztěžuje přiznat, že jsme se mýlili. Takže tady to je. Otevřeně přiznávám, že jsem se mýlil. Jako kardiochirurg s pětadvaceti lety praxe jsem vykonal více než 5000 operací srdce, a dnes přišel den, abych napravil svůj omyl lékařskými a vědeckými fakty.

Mnoho let jsem praktikoval s dalšími prominentními chirurgy, označovanými za „tvůrce veřejného mínění“. Bombardováni vědeckou literaturou, neustále na seminářích, jsme my, coby tvůrci veřejného mínění, trvali na tom, že onemocnění srdce je prostě důsledkem zvýšené hladiny cholesterolu v krvi.

Jedinou přijatelnou léčbou bylo předepisování léků na snižování krevního cholesterolu a diety s velmi nízkým obsahem tuků. Pochopitelně jsme trvali na tom, že taková dieta sníží hladinu cholesterolu a výskyt onemocnění srdce. Odchýlit se od těchto doporučení bylo považováno za kacířství a mohlo vést až k žalobě.

Nefunguje to!


Tato doporučení již nejsou vědecky ani morálně obhajitelná. Už před lety bylo zjištěno, že skutečným důvodem onemocnění srdce jsou záněty stěn tepen, a toto zjištění vede pomalu ke změně způsobů, jakým budou onemocnění srdce a další chronické nemoci léčeny.

Dlouhodobě praktikovaná zavedená dietetická doporučení vyvolala epidemii obezity a cukrovky, jejichž následky úmrtností, lidským utrpením a ekonomickými dopady porážejí veškeré morové epidemie v historii.

Ačkoliv 25% lidí bere drahé statiny, a i když jsme snížili množství tuku v potravě, zemře tento rok na onemocnění srdce více Američanů, než kdykoliv dříve.

Statistiky American Heart Association ukazují, že 75 miliónů Američanů trpí onemocněním srdce, 20 miliónů má cukrovku a 57 miliónů je jí ohroženo. Tyto nemoci postihují stále větší počet stále mladších lidí.

Jednoduše řečeno, bez zánětů v těle není možné, aby se cholesterol usazoval na stěnách tepen a způsoboval onemocnění srdce a mrtvice. Bez zánětů by se pohyboval volně tělem, jak to příroda zamýšlela. Jsou to záněty, kvůli nimž se cholesterol usazuje.

Zánět není nic komplikovaného – je to jednoduše přirozená obrana těla před nepřáteli, jako jsou bakterie, toxiny nebo viry. Zánět je ve své funkci ochrany těla před těmito bakteriálními a virovými vetřelci dokonalý. Pokud ovšem tělo neustále vystavujeme zraněním toxiny nebo potravou, k jejímuž příjmu není uzpůsobeno, dojde k něčemu, čemu se říká chronický zánět. Chronický zánět je přesně tak škodlivý, jako je akutní zánět prospěšný.

Který rozumný člověk by se vědomě vystavoval potravinám a jiným látkám, o nichž ví, že mu poškozují tělo? Dobře, možná kuřáci, ale ti se k tomu alespoň rozhodují dobrovolně.

My ostatní jsme se jednoduše drželi doporučené stravy, obsahující nízké množství tuků a vysoké množství polynenasycených olejů a sacharidů, aniž bychom tušili, že si tím permanentně poškozujeme tepny. Toto opakované poškozování vede ke vzniku chronických zánětů směřujících k onemocnění srdce, mrtvicím, cukrovce a obezitě. Ještě jednou to zopakuji.  Nízkotučná dieta, kterou nám po léta doporučovala zdravotní věda, způsobuje poranění a záněty tepen.

Co je největším viníkem chronických zánětů? Odpověď je jednoduchá: je to přebytek jednoduchých vysoce zpracovaných sacharidů (cukr, mouka a všechny produkty, které jsou z nich vyrobeny) a nadměrná konzumace rostlinných olejů omega-6, jako jsou sójový, kukuřičný a slunečnicový, které se nachází v mnoha zpracovaných potravinách.

Představte si na chvíli, že si drsným kartáčem opakovaně přejíždíte přes kůži, dokud nezčervená a takřka nezačne krvácet. Řekněme, že to budete dělat několikrát denně po dobu pěti let. Pokud dokážete snášet bolestivé kartáčování, budete mít nakonec na kůži krvácející, oteklou infikovanou oblast, jejíž stav se bude s každým dalším kartáčováním zhoršovat. To je dobrý způsob, jak si představit proces zánětu, který vám možná právě teď probíhá v těle.

Nezáleží na tom, kde k zánětu dojde, jestli uvnitř nebo na povrchu vašeho těla, jde vždy o totéž. Nahlédl jsem do tisíců a tisíců tepen. Nemocná tepna vypadá, jakoby někdo vzal kartáč a opakovaně rozdíral její stěny. Potraviny, které jíme, několikrát denně vytvářejí drobná poranění, na něž tělo opakovaně odpovídá tvorbou zánětů.

Ačkoliv máme rádi sladkou koblihu, tělo na ní odpovídá poplachem, jakoby dorazil nepřítel vyhlašující válku. Potraviny plné cukru a jednoduchých sacharidů nebo zpracované s oleji omega-6, aby vydržely déle v regálech supermarketů, jsou již dlouho základem naší stravy. A tyto potraviny pomalu otráví každého.

Jak vede snězení obyčejné koblihy k tvorbě zánětu a onemocnění?
Představte si, že si na klávesnici vylijete sladký sirup a získáte představu o tom, co se stane s vašimi buňkami. Když sníme jednoduchý sacharid, jako cukr, hladina cukru v krvi rychle vzroste. V odpověď začne slinivka vylučovat inzulín, aby přesunul cukr do buněk, kde bude uskladněn jako zásoba energie. Pokud jsou buňky plné a další glukózu nepotřebují, nepřijmou ji.

Jakmile plné buňky extra glukózu odmítají, hladina cukru v krvi vzroste, což vede k další produkci inzulínu, a cukr je proměněn na tuk a uskladněn v tukových tkáních.

Co má toto všechno společného se záněty? Hladina cukru v krvi je udržována ve velmi úzkém rozsahu. Nadbytečné molekuly cukru se totiž navazují na různé bílkoviny, které pak poškozují stěny tepen. Opakovaná poškození vedou k tvorbě zánětů. Když si několikrát denně zvednete hladinu cukru v krvi, je to totéž, jako byste rozdírali citlivou vystýlku svých tepen kartáčem.

I když to nevidíte, buďte si jisti, že k tomu dochází. Během pětadvaceti let jsem viděl více než 5000 pacientů, a všichni měli jedno společné – záněty v tepnách.

Vraťme se ke koblize. Tato nevinně vypadající dobrota obsahuje nejen cukr, ale byla upečena v jednom z mnoha omega-6 olejů, například v sójovém. Brambůrky a hranolky se smaží v sójovém oleji. Polotovary jsou vyráběny s omega-6 oleji, aby se prodloužila jejich životnost v supermarketech. Ačkoliv omega-6 oleje patří mezi esenciální – jsou součástí každé buněčné stěny, která kontroluje výměnu látek mezi vnitřkem buňky a okolím – musí být konzumovány ve správném poměru k olejům omega-3.

Pokud se tato rovnováha posune ve prospěch přílišné konzumace olejů omega-6, produkují buněčné membrány blokovací chemikálie, tzv. cytokiny, které přímo způsobují záněty. Dnešní strava obsahuje extrémní nepoměr těchto olejů. Tato nerovnováha se pohybuje mezi 15:1 až do 30:1 ve prospěch omega-6. To znamená obrovské množství cytokinů vyvolávajících záněty. Optimální zdravý poměr by měl být 3:1.

Aby to bylo ještě horší, nadbytečná váha, kterou sebou díky těmto potravinám nosíte, vede k tvorbě přeplněných tukových buněk produkujících velké množství pro-zánětlivých chemikálií, které poškození způsobená vysokou hladinou cukru v krvi dále zhoršují. Proces, který začal koblihou, se promění v začarovaný kruh, který vede k onemocnění srdce, vysokému krevnímu tlaku, cukrovce a nakonec Alzheimerově nemoci.

Nelze utéct před skutečností, že čím více konzumujeme připravených a zpracovaných potravin, tím více si každodenně přidáváme k zánětům. Metabolizmus lidského těla není navržen k zpracování potravin plných cukrů a olejů omega-6.

Existuje pouze jediný způsob, jakým záněty odstranit, a tím je návrat k potravinám bližším přírodnímu stavu. K budování svaloviny potřebujete více bílkovin. Vybírejte velmi komplexní sacharidy, jako například ovoce a zeleninu. Omezte nebo eliminujte zánětlivé oleje omega-6 jako kukuřičný a sójový a zpracované potraviny, které je obsahují. Jedna lžíce kukuřičného oleje obsahuje 7,280 miligramu omega-6. Sójový ho obsahuje 6,940 mg. Používejte místo nich olivový olej nebo máslo z mléka krav živených trávou.

Živočišné tuky obsahují méně než 20% omega-6 a jsou mnohem méně zánětotvorné, než údajně zdravé rostlinné oleje. Zapomeňte na „vědecká fakta“, která vám tak dlouho vtloukali do hlavy. Ve skutečnosti neexistují vůbec žádná vědecká fakta, podle nichž nasycené rostlinné tuky způsobují onemocnění srdce. Vědecká fakta, podle nichž nasycené tuky zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, jsou také velmi slabá. A protože dnes už víme, že cholesterol není příčinou onemocnění srdce, jsou obavy ze saturovaných tuků ještě absurdnější.

„Cholesterolová teorie“ přišla s doporučením jíst potraviny bez tuků nebo nízkotučné, a to pak vedlo k vzniku „potravin“, které nyní způsobují epidemii zánětů. Doporučením, aby se lidé vyhýbali saturovaných tukům a upřednostňovali potraviny s vysokým obsahem olejů omega-6, udělala medicína obrovskou chybu. Dnes tu máme epidemii zánětů tepen, vedoucí k onemocněním srdce a napomáhající dalším tichým zabijákům.

Co můžete udělat? Dejte přednost skutečným potravinám, které ještě jedla vaše babička a vyhněte se těm, které vaše matka nosila či nosí z regálů supermarketu plných polotovarů. Eliminací zánětlivých potravin a přidáním esenciálních živin z nezpracovaných potravin můžete napravit poškození tepen způsobené dnešní typickou stravou.

Zdroj: http://www.totalhealthbreakthroughs.com/2009/02/heart-surgeon-admits-huge-mistake/

 

Silnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem
Jde o jednu z nejrozšířenějších květin, která existuje. Roste doslova všude, jsou jí plné louky a trávníky na sídlištích, hlavně teď na jaře.
Roste ale celý rok, dokonce se nejednou dá nalézt i během zimy pokrytá sněhem.
Neexistuje snad dítě ani dospělý, který by ji neznal. Navzdory tomu o jejich nesmírně silných léčivých účincích ví jen málo kdo.

Ano, hovoříme o obyčejné pampelišce.
Čaj s pampelišky působí na rakovinné buňky tak silně, že už po dvou dnech se začínají rozpadat. Zároveň nemá žádné škodlivé účinky na zdravé buňky.
Tato rostlina je i navzdory svému širokému medicínskému využití často zanedbávána.
Jediné, co pro její získání musíte udělat, je nasbírat ji na čistých místech, které neleží příliš blízko cesty.
Naše babičky dělaly s pampeliškových květů sirup, protože věděli, že má mnohé léčivé účinky. Co ale nevěděly, bylo, že pampeliškový kořen dokáže pomoci i pacientům s rakovinou.
Kořen je silnější než chemoterapie.
Vědci zjistili, že kořen pampelišky je při ničení rakovinných buněk účinnější než chemoterapie. Dokáže totiž kompletně usmrtit rakovinné buňky bez toho, aby nějak poškodil ty zdravé.
Krom protirakovinných účinků má pampeliška i následovné vlastnosti:
močopudné
vylučování žluče
detoxikace jater
pomáhá při alergiích
snižuje krevní cholesterol
Obsahuje mnoho důležitých vitamínů a minerálů, jako je například vitamín B6, thiamin, riboflavin, vitamín C, železo, vápník, draslík, zinek, hořčík, kyselinu listovou.

V jedné misce s 55 gramy pampeliškových květů naleznete až 53% potřebné denní dávky vitamínu K a 112% vitamínu A. To všechno jsou fakta známé o pampelišce už celé dva roky.
 Zázračný pampeliškový čaj
Výzkum uskutečněný na kanadské Universitě ve Winsdoru dal naději i onkologickým pacientům. Zjistil, že kořen pampelišky efektivně zabíjí rakovinné buňky a zároveň nemá žádné vedlejší účinky.
Čaj z pampelišky má poměrně rychlý účinek. Už v průběhu 48 hodin po užití dochází k dezintegraci (rozpadu) prvních rakovinných buněk.
Odhaduje se, že pravidelná dlouhodobá kůra kořenem pampelišky umí odstranit většinu nádorů. Kvůli těmto neočekávaným výsledkům, byly vědeckému týmu přiděleny další prostředky na pokračování výzkumu.
John di Carlo, 72letý onkologický pacient, podstoupil intenzivní léčbu agresivní chemoterapií. Po jejím neúspěchu ho lékaři poslali domů umřít v okruhu svých nejbližších.
Jako poslední možnost se rozhodl pro léčbu pomocí čaje z pampeliškového kořenu. Jen o 4 měsíce později byl tento muž v remisi (ústupu rakoviny).
Jak připravit pampeliškový čaj
Pampeliškový čaj se připravuje obyčejně ze sušeného pomletého kořenu. Použít můžete i na jemno nakrájený čerstvý kořen.
Přibližně 1 až 2 čajové lžičky kořenu (podle chuti a závažnosti onemocnění) zalijte 2,5 dl vroucí vody a nechte vyluhovat přibližně 15 minut.
Čaj pijte 2 až 3 krát denně, nejlépe před jídlem. Užívá se několik měsíců.
Některé zdroje uvádí, že i listy pampelišky mají určité protirakovinné účinky. Pro přípravu čaje proto můžete zvážit použití směsi kořenu a listů.

Lékařka zvítězila nad britskou Všeobecnou lékařskou radou důkazem, že očkování není potřebné k dosažení zdraví

18.04.2016 10:27

06.01.2016 18:23

Collective Evolution — 15.III.2015 — Anna Rodgers

 

    Původní článek „The Doctor Who Beat The British General Medical Council By Proving That Vaccines Aren’t Necessary To Achieve Health
    z angličtiny přeložila Mgr. Lenka Kopencová, PhD. a překlad upravil Ing. Marián Fillo.

 

    Co se stane, když se ve Velké Británii (UK) objeví lékař jako odborný znalec v roli svědka u soudu, aby pomohl dvou matkám dokázat, že jejich děti nepotřebují být očkovány?

    Tříletý soudní případ proti britské Všeobecné lékařské radě (angl. General Medical Council = GMC) skončil tím, že obviněná lékařka byla zproštěna všech bodů obvinění.

    Dr. Jayne Donegan, všeobecná lékařka z Velké Británie, prožila velmi fascinující příběh. Začalo to tím, že původně byla velmi zapálenou obhájkyní očkování, ale po několikaletém rychlém posunu vpřed nyní nejenom otevřeně hovoří o nebezpečí očkování, ale skončila tím, že byla pohnána před GMC, která vznesla docela vážná obvinění, týkající se její odbornosti.

    Po několika stresujících letech u soudu proti GMC vyhrála Dr. Jayne Donegan svůj případ. Toto je poprvé, co se o tom dozvídáte.

    Abyste plně porozuměli tomu, co se stalo, je lepší si přečíst celý její příběh. Dr. Jayne Donegan mi dala svolení k tomu, abych zveřejnil její vysvětlení:

 


Příběh Dr. Jayne Donegan

Dr. Jayne Donegan    Vzhledem k tomu, že jsem se vzdělávala jako konvenční lékařka, která získala kvalifikaci na Lékařské fakultě při nemocnici sv. Marie Londýnské univerzity (angl. St. Mary’s Hospital Medical School, University of London) v roce 1983, mé veškeré studium i postgraduální praxe v porodnictví a gynekologii, plánovaném rodičovství, pediatrii, ortopedii, pohotovostní medicíně a všeobecném lékařství vedlo k tomu, že jsem byla značným zastáncem programu plošného očkování dětí. Vskutku, radívávala jsem rodičům v 80. letech, kteří nechtěli nechat své děti očkovat proti černému kašli — který byl v té době vnímán v UK jako „problematická“ vakcína.

    Říkávala jsem jim, že existují vskutku negativní reakce, které mají souvislost s očkováním — nebyla jsem jednou z těch lékařek, co úmyslně přehlížejí takové nepříjemné detaily — ale, že nám lékařům bylo řečeno, že výskyt těchto negativních reakcí, které mohou nastat po očkování proti černému kašli, je nejméně desetkrát menší než výskytu komplikací této nemoci, a že v podstatě hlavním důvodem očkování dítěte touto vakcínou je zabránit přenosu této nemoci na ně (rodiče).

 

Myslívala jsem si, že rodiče, kteří neočkují, jsou buď nevzdělanci nebo sociopati

    Opravdu, myslívala jsem si, že rodiče, kteří neočkují, jsou buď nevzdělanci nebo sociopati. Věřím tomu, že takový názor je v současné době mezi lékaři dost rozšířený. Proč jsem měla tento postoj? No proto, že během svého lékařského studia mě učili, že lidé, kteří kdysi umírali po tisících nebo stovkách tisíců na nemoci jako je záškrt, černý kašel a spalničky — nemoci, na které jsou vakcíny — přestali umírat díky zavedení očkování.

    Ve stejnou dobu mě učili, že nemoci jako tyfus, cholera, revmatická horečka a spála — na které neexistují vakcíny — přestaly zabíjet lidi díky tomu, že došlo ke zlepšení sociálních podmínek. Bylo jasné, že dalším krokem v mém dumání byla otázka, proč pokud sociální podmínky zlepšily zdraví populace ve vztahu k některým nemocem, proč by nezlepšily zdraví ve ztahu ke všem nemocem, ale množství informací, které musíte pojmout během lékařského studia je tak obrovské, že máte prostě tendenci informace přijímat tak, jak jsou vám naservírovány, a nevytváříte si souvislosti, které mohou být někomu jinému zcela jasné.

    Byla to pro mě a mé vrstevníky otázka důvěry v to, že očkování je tou jedinou a nejužitečnější zdravotní intervencí, která kdy byla zavedena, a když se narodily mé děti v roce 1991 a 1993, nechala jsem je bez jakýchkoli pochybností — inu, myslela jsem si, že mám ucelené vědomosti díky celému mému lékařskému vzdělání — naočkovat, a to včetně MMR vakcíny, protože to pro mě znamenalo udělat tu správnou věc. Dokonce jsem nechala svou 4-týdenní dceru naočkovat prošlou BCG vakcínou (proti tuberkulóze) na veřejné klinice.

 

Prošlá BGC vakcína poškodila mé dítě

    Všimla jsem si (síla zvyku — automaticky pečlivě prohlížím ampule s léky kvůli názvu léku, číslu šarže a datu expirace), že vakcína byla prošlá a řekla jsem:

„Promiňte, ale to vypadá, že je prošlá.“

    Doktor mi stroze odpověděl:

„Nebojte, proto byly ordinační hodiny o hodinu posunuté — právě jsme kontrolovali, jestli je OK jí podávat, a je.“

    Řekla jsem „OK“ a nechala jsem jí aplikovat… Má ubohá dcera měla na ní strašnou reakci, ale byla jsem tak přesvědčená o tom, že je to pro ní to nejlepší, že jsem pokračovala s těmi všemi dalšími vakcínami ve 2, 3 a 4 měsících.

 

Žádný důkaz o epidemii spalniček

    To byl můj svět — dokonce ani můj zájem o homeopatii nenarušil mé nadšení pro očkování. Nejhlouběji, jak jsem byla schopná na věc nahlížet, bylo to, že se jedná vždy o ten samý proces — dát malou dávku něčeho a to vás učiní imunním, — žádný konflikt. Tak co se stalo? V roce 1994 probíhala očkovací kampaň proti spalničkám a zarděnkám, v níž bylo naočkováno 7 milionů dětí školního věku proti spalničkám a zarděnkám. Hlavní hygienik zaslal dopis všem praktickým lékařům, lékárníkům, hlavním sestrám a dalším zdravotním zaměstnancům, oznamujíce, že se blíží epidemie spalniček.

    Důkazy pro příchod epidemie nebyly v té době zveřejněny. Později se zdálo, že předpověď byla založena na komplikovaném matematickém modelu, tudíž je možné, že by k epidemii vůbec nedošlo. Bylo nám řečeno:

„Všichni, kdo měli pouze jednu dávku této vakcíny, nebudou nevyhnutelně chráněni, až epidemie přijde. Takže potřebují ještě jednu.“

    „No, to je OK,“ pomyslela jsem si, „protože víme, že žádná vakcína není na 100% účinná.“

 

Výstražné znamení: Nyní potřebujeme až tři dávky MMR vakcíny?

    Opravdu mě znepokojilo, když oznámili, že dokonce i ti, kdo již měli dvě dávky vakcíny proti spalničkám, nebudou bezpodmínečně chráněni, kdyby se objevila epidemie, a že potřebují třetí dávku. Možná si to nepamatujete, ale v té době bylo v očkovacím kalendáři pouze jedno očkování proti spalničkám. Byla to živá virová vakcína, takže to bylo jako kontakt s divokým virem, jen virus byl lehce pozměněn, aby byl bezpečnější a vyvolal imunitu. Od té doby byla samozřejmě přidána druhá dávka v předškolním věku, protože jedna dávka nestačila, ale v té době byla pouze „jedna injekce na celý život.“

    A najednou nám bylo řečeno, že dokonce ani dvě dávky „jediné injekce na celý život“ by neochránily lidi před epidemií. V tom okamžiku jsem se začala ptát sama sebe:

„Proč jsem říkala všem těm rodičům, že vakcíny jsou bezpečnější, než dostat nemoc, a že v základě tím, že jejich děti budou mít v sobě vakcínu, že je to ochrání před tím, aby nemoc dostaly — s rizikem komplikací — není to sice na 100%, ale jsou v základě zhotovené tak, aby toto způsobily — když se zdá, že mohou být naočkováni, mít jakoukoli negativní reakci na očkování, a přes to všechno dostat nemoc s jakoukoliv komplikací, která s ní může být spojena, i přes to, že již měli dvě dávky „jediné injekce na celý život“? Tak o co vlastně šlo? To se nezdá být to správné.“

    Pokud se ptáte, jak je možné, že kdokoli býval mohl dostat dvě dávky té „jedné injekce na celý život“, je to proto, že když byla MMR vakcína zavedena v roce 1988, mnoho dětí již bylo naočkováno proti spalničkám, ale bylo nám řečeno, že bychom jim měli i přesto dát MMR, protože by je „to chránilo před příušnicemi a zarděnkami a posílilo jejich imunitu proti spalničkám.“ Také nám bylo řečeno, že nejlepší způsob očkování je plošné očkování, protože „přeruší řetěz přenosu původce nemoci.“ Tak jsem si pomyslela:

„Zajímá mě, proč očkujeme všechny ty malé děti ve věku 2, 3 a 4 měsíců? Proč nepočkáme dva až tři roky a potom nenaočkujeme každého, kdo byl mezitím narozen, čímž „přerušíme řetěz přenosu“?“

 

Věci prostě nedávaly smysl

    Takže některé věci se prostě nezdály dost logické. Nicméně, je velmi těžké začít se vážně ptát, zda je, nebo není očkování něco jiného než bezpečné a účinné, obzvláště když je to něco, co vás učili, abyste tomu silně věřili. Čím více jste lékařsky vzdělaní, tím obtížnější je to pro vás a svým způsobem máte vypláchnutější mozek. Není to snadné (nebo alespoň tenkrát nebylo) vyrazit opačným směrem, než jdou všichni vaši kolegové a zdravotní systém, ve kterém pracujete. Četla jsem nějaké knihy, které by mohly být označeny za „anti-vakcinační.“

    Obsahovaly grafy ukazující, že většina poklesů úmrtnosti a výskytu těch infekčních nemocí, na které máme vakcíny, nastala ještě před tím, než byly vakcíny zavedeny v 50. a 60. letech 20. století (např. u černého kašle) a na konci 60. let (u spalniček). Rozhodla jsem se, že nemohu jen přijmout to, co mi tyto knihy sdělovaly, obzvláště proto, že jejich poselství bylo odlišné od toho, co jsem se do té doby učila. Potřebovala jsem provést nějaký výzkum. Grafy v mé učebnici a v Imunizační příručce Ministerstva zdravotnictví (Zelená kniha) podle všeho ukazovaly, že zavedení vakcín způsobilo strmý pokles úmrtnosti na nemoci, proti kterým se dalo očkovat.

 

Sestavování mých vlastních grafů — proč bylo tak obtížné získat údaje?

    Rozhodla jsem se, že pokud mám vážně zpochybňovat to, co jsem se učila na lékařské fakultě a co mě učili mí profesoři, musím sama získat skutečné údaje. A tak jsem zavolala na Národní statistický úřad (angl. Office for National Statistics = ONS) a požádala jsem je, aby mi poslali grafy úmrtnosti na nemoci, proti kterým se očkovalo od poloviny devatenáctého století, kdy jsme začali zaznamenávat údaje, až do teď.

    Řekli mi:

„My je nemáme — kromě údajů o neštovicích a tuberkulóze; doporučujeme zkusit Ministerstvo zdravotnictví.“

    To jsem taky udělala. Neměli grafy z devatenáctého století, ani z počátku dvacátého století. Řekli:

„Spíš byste měla zkusit Národní statistický úřad.“

    Řekla jsem:

„Ten jsem již zkusila. Poradili mi, abych se obrátila vás.“

    Zdá se, že kruh se spíše zacykluje, takže jsem zavolala na ONS znovu a řekla jsem jim, s čím mám problém. Řekli:

„No, máme zde všechny ty knihy od té doby, co Nejvyšší matriční úřad začal zaznamenávat úmrtí na infekční nemoci v roce 1837. Můžete sem přijít a podívat se na ně, pokud chcete.“

    Nedalo se nic dělat. Musela jsem jít do Národního statistického úřadu (ONS) v Pimlicu, v Londýně, s mými dvěma malými dětmi ve věku 6 a 4 roky, abych sama tyto údaje získala. Holčičky byly velmi hodné — byly zvyklé na cestování/ježdění všude se mnou — a zaměstnanci knihovny byli velmi milí. S laskavostí dali mým dcerám pomerančový džus, papír a pastelky, aby se zabavily, zatímco jsem vytahovala všechny ty staré knihy, rozežrané od molů, od roku 1837 do roku 1900, a po nich již následoval CD ROM, který jsem si mohla koupit za obrovskou cenu a odnést domů.

    Bylo to pro uživatele tak nepřátelské úložiště údajů, jaké jsem ještě nikdy před tím neviděla, ale bylo to lepší, než tam chodit den co den. Takže jsem šla domů se všemi svými poznámkami, které byly podobné těm grafům z některých knih, co jsem poslední dobou četla.

 

Lidé přestali umírat na černý kašel dávno před tím, než byla vakcína zavedena

    Byla jsem ohromena a ani trochu mě to nezmátlo, když jsem zjistila, že když nakreslíte graf úmrtnosti na černý kašel, který začíná v polovině 19. století, jasně vidíte, že nejméně 99% lidí, kteří kdysi umírali na černý kašel v 19. a začátkem 20. století, přestali umírat před tím, než bylo zavedeno očkování proti černému kašli, zpočátku v 50. letech a plošně v 60. letech 20. století.

    Také jsem si uvědomila, že Ministerstvo zdravotnictví vytvořilo zdání toho, že očkování bylo tak úspěšné, tím, že začalo graf až od 40. let 20. století, kdy již nastalo celkové zlepšení úrovně zdraví a k tomu došlo dokonce ještě před tím, než se antibiotika stala obecně dostupnými. Pokud jste vyselektovali pouze úmrtí pod 15 let věku, pokles byl dokonce ještě dramatičtější — do té doby, kdy se očkování proti černému kašli stalo součástí plošného očkovacího kalendáře v 60. letech 20. století, už děti na černý kašel prakticky vůbec neumíraly.

 

Vlastní grafy ministerstva zdravotnictví: ne moc dobrý způsob výkazu změn mortality a nemoci

    Nyní jsem si začala uvědomovat, že grafy v Zelené knize Ministerstva zdravotnictví (MZ) nejsou dobrým nebo jasným způsobem, ukazujícím změny v mortalitě (úmrtnosti) nebo morbiditě (nemocnosti), před a po zavedení očkování proti těmto nemocem.

    U spalniček to bylo podobné: Zelená kniha MZ uvádí graf, který nezačal dříve, než až ve 40. letech 20. století. Zdá se, že po zavedení očkování proti spalničkám v roce 1968 nastal obrovský pokles nemocnosti na spalničky, ale pokud se podíváte na graf, který jde zpátky do roku 1900, můžete vidět, že úmrtnost — úmrtí byla tou nejhorší komplikací spalniček — poklesla o 99% do doby zavedení očkování proti spalničkám do očkovacího kalendáře.

 

100% pokles úmrtí na spalničky tři roky před zavedením plošného očkování

    Když se podíváme na věk pod 15 let, lze vysledovat, že tam byl skutečně 100%-ní pokles úmrtí mezi léty 1905 a 1965 — tři roky před zavedením plošného očkování proti spalničkám v UK. Na konci 90. let 20. století běžela reklama na MMR, která ukazovala dítě v plenkách, sedící na útesu, a řvoucího lva na druhé straně, přičemž hlasem vypravěče říkal:

„Žádný milující rodič by vědomě nenechal své dítě nechráněné a v nebezpečí.“

    Myslím, že by bylo mnohem vědečtější použít v reklamě graf s informacemi z ONS — pak by měli rodiče větší šance učinit informované rozhodnutí, než když jsou zastrašováni. Když navštívíte vašeho praktického lékaře nebo zdravotníka, abyste s ním probrali problematiku očkování, a odcházíte s pocitem strachu, je to proto, že na vás přenesl svůj vlastní strach.

    Pokud všechno, co máte, je „lékařský model“ pro nemoc a zdraví, vše, co znáte, je, že tam venku je nepřátelský svět a pokud nemáte vakcíny nebo antibiotika a 100% baktericidní tekutinu na mytí rukou, nebudete mít vůbec žádnou obranu proti všem těm bacilům, kterými jste vy a vaše dítě obklopeni. Když vaše děti dostanou spalničky, mohou být v pořádku, ale nikdy předem nevíte, kdy nastane pohroma — náhodnou ranou osudu zůstanou zdravotně postižené nebo zemřou.

 

Zdraví je jedinou imunitou

    Byla jsem přesně taková, a když na mě začalo doléhat hrozné poznání, že vakcíny nejsou tím, za co jsou vychvalovány, začala jsem panicky hledat nějaký další způsob, jak ochránit své děti a sebe — jinou další kouzelnou věc. Na mé dlouhé, pomalé cestě zkoumání ekologie nemocí, proti nimž se očkuje, jsem poznala další modely a filosofie zdraví a postupně jsem si uvědomila, že bylo pravdou, co mi lidé celou dobu říkali — že „zdraví je jediná imunita.“

    Nepotřebujeme být chráněni „odněkud zvenčí“. Dostaneme přenosnou nemoc, když naše tělo potřebuje pravidelné vyčištění. Děti obzvláště profitují z dětských skvrnitých vyrážek (odborně „exantémů“), aby udělaly příslušné vývojové skoky. Když máme horečky, kašel, vyrážky, potřebujeme je léčit podpůrnou, ne potlačující (supresivní) léčbou.

 

Standardní lékařská léčba potlačuje symptomy a způsobuje největší škodu

    Podle mých zkušeností jsou nejhorší komplikace dětských nemocí způsobeny standardní lékařskou léčbou, která potlačuje příznaky nemoci. Největší překážkou pro doktory je byť jen se zaobírat možností, že program plošného očkování dětí nemusí být tím dokonalým úspěchem, za jaký je označován? Nebo že mohou existovat jiné způsoby dosažení zdraví, které jsou lepší a déletrvající? Je to pravděpodobně strach z toho, vystoupit z řady a být nazírán jako odlišný — se všemi následky, kterými to může skončit, jak jsem poznala z vlastní zkušenosti.

    Jak říká George Bernard Shaw ve svém úvodu k „Lékař v rozpacích“ („The Doctor’s Dilemma“) z roku 1906:

„Lékaři jsou jenom jako ostatní Angličané. Většina z nich nemá žádnou čest a svědomí. Běžně si je zaměňují se sentimentalitou a intenzivní obavou z toho, že dělají cokoli, co ostatní nedělají, nebo nedělají cokoli, co každý jiný dělá.“

Dr. Jayne L. M. Donegan MBBS DRCOG DCH DFFP MRCGP MFHom
celostní všeobecná lékařka a homeopatka


 

Soud s britskou GMC

    Zde jsou některé velmi zajímavé informace, týkající se Dr. Jayne Donegan, a proč by se její odbornosti v oblasti očkování mělo dostat pozornosti. Jednoduše proto, že lékařský svět to skutečně udělal. V roce 2002 šla Dr. Jayne Donegan k Nejvyššímu soudu, protože ze účastnila případu, kde dvě matky bojovaly se svými ex-partnery kvůli očkování svých dětí. Tyto matky nechtěly, aby jejich děti byly očkovány — za žádnou cenu — ze strachu, že očkování způsobí nevratné škody, ale otcové očkovat chtěli, takže následoval kontroverzní soudní spor.

    Dr. Jayne Donegan psala a veřejně mluvila o očkování a přirozených způsobech, jak lze udržovat děti v zdraví, takže byla vyzvána těmito dvěma matkami, aby svědčila jako odborný znalec. Dr. Jayne Donegan vyslovila svůj odborný názor, že bezpečnost a účinnost vakcín nebyly dostatečně dobře prostudovány, a že existují jiné způsoby jak dosáhnout zdraví než nechat tyto děti naočkovat.

    Případ se ukázal jako velmi dlouhý a nesmírně stresující. Místy došlo k velmi nespravedlivým podmínkám, jako když Dr. Jayne Donegan nedostala skoro žádný čas na to, aby dala dohromady dokumenty, přes to, že opozice měla dvojnásobek času přípravu dokumentů svých.

 

Obvinění z podřadné vědy

    Díky informacím, které uvedla u soudu (které byly přímým opakem typických tradičních lékařských informací) odvolací soudce nazval její důkaz „podřadnou vědou“ a GMC — organizace, která vykonává dohled nad lékaři a říká jim, jak mají provádět svou praxi — se zaměřila na samotnou lékařku.

    Dr. Jayne Donegan byla obviněná z „vážného pracovního pochybení“ což by mohlo případně ukončit celou její lékařskou kariéru. Úřední dokumenty jí doručili v roce 2004, ale celé tři dlouhé roky psaní zpráv a procházení stovek lékařských dokumentů a studií předcházely tomu, než byl konečně v roce 2007 případ u slyšení. Obvinění zní:

 „6. Že jste [Dr. Jayne Donegan]:
    6a. poskytla falešný a/nebo zavádějící dojem z výzkumu, na který jste se spoléhala,
    6b. citovala selektivně z výzkumu, zpráv a publikací, vynechala důležité informace,
    6c. dovolila, aby vaše vnitřní osobní názory na očkování převládly nad vaší povinností vůči soudu a sporným stranám,
    6d. nebyla schopná prezentovat objektivní, nezávislý a nezkreslený úsudek;

7. Vaše konání v článku 6 výše, bylo:
    7a. zavádějící,
    7b. v přímém rozporu s vašimi povinnostmi jako odborného znalce; neprofesionální,
    7c. blízko toho, přivést profesi ke špatné pověsti; a že v souvislosti s fakty, které jste použila, jste vinná z vážného profesionálního pochybení.“

    Jsem si jistý, že po přečtení tohoto uznáte, že ta obvinění byla neskutečně vážného rázu. V podstatě říkají, že svědectví Dr. Jayne Donegan, uvedená u soudu, byla vymyšlená, že poskytla škodlivé rady, které mohly uškodit celé lékařské profesi, a že dovolila, aby se u případu prezentoval její osobní názor.

    Během dalších 3 let, si Dr. Jayne Donegan musela připravit svoji obhajobu, odpovídat na dopisy, procházet stohy důkazů a porovnávat dokumenty, což jí přinášelo problémy v životě osobním, rodinném i profesionálním. Také se musela vypořádat s tím, že její právní tým se stáhl z případu 6 týdnů před prvotním stáním u soudu.

 

„Případ proti Jayne Donegan, zahájený Všeobecnou lékařskou radou, byl vypočítavým útokem na právo obhájce, přizvat nezávislého soudního znalce k soudu.“

Martin Walker

 

Vědecký „důkaz“: Velmi odlišný od „důkazu“ u soudu

    Dr. Jayne Donegan ale sehnala právníka Clifforda Millera, který byl výjimečně sečtělý v problematice očkování. Nejen, že byl pan Miller velmi dobrý na právo, ale byl také vědec, který dosáhl titulu Bc. ve fyzice. Měl důkladné znalosti o vědeckých metodách, které vytvářejí vědecký „důkaz“, a o tom, co je považováno za „důkaz“ u právního soudu.

    Dr. Jayne Donegan a Clifford Miller byli velmi opatrní při používání pouhých lékařských zpráv a studií z časopisů jako svůj důkaz na podporu toho, co říkali. Na to je velmi důležité pamatovat.

    Použili pouze informace z uznávaných lékařských zdrojů.

    Tento případ začal s téměř nulovými šancemi, ale po téměř třech letech právní hádky a tří-týdenním slyšení u poroty GMC v Manchesteru, GMC došla k tomuto závěru:

„Porota si byla jistá, že téměř v žádném případě jste nedovolila žádnému svému názoru, aby ovládl vaší povinnost vůči soudu a sporným stranám.

    Předvedla jste porotě, že vaše zprávy nepocházely z vašich vnitřních názorů, a vaše důkazy to potvrdily. Vysvětlila jste porotě, že ve svém odborném posudku jste se snažila poskytnout soudu alternativní názor založený na materiálech, které jste uvedla v odkazech na zdroje. Tyto materiály se ve velké míře opíraly o publikace, které byly ve prospěch imunizace.

    Z vašich důkazů a z důkazů ve vašem svědectví bylo zřejmé, že vaším cílem je nasměrovat rodiče ke zdrojům informací o imunizaci a bezpečnosti zdravotní péče o dětí, abyste jim pomohla učinit informované rozhodnutí.

    Řekla jste, že existuje mnoho knih od lékařů i nelékařů v této i jiných zemích, které vážně zpochybňují očkování a uvádějí hodně historie, důkazů a lékařských vědeckých článků na podporu svých argumentů. Vy jste nepoužila žádnou z těchto publikací, protože jste si nemyslela, že GMC by na ně nahlížela jako na dostatečnou podporu nebo oporu pro vaše doporučení. Použila jste v širokém měřítku to, co bylo zveřejněno v odborných lékařských časopisech.

    Porota si je jistá, že odborným posudkům, které jste poskytla, nechyběla objektivita, nezávislost ani nezaujatost.

    Na základě toho porota shledala, že nejste vinna z vážného profesního pochybení.“

    Spor mezi Dr. Jayne Donegan a GMC byl velmi podobný bitvě Davida s Goliášem a byl dalším velmi ojedinělým příkladem opravdové výhry Davida.

 

GMC souhlasila: děti nepotřebují očkování, aby zůstaly zdravé

    Byla bych ráda, kdybyste se opravdu vážně zamysleli nad tímto soudním sporem – nad vznesenými obviněními, konečným výsledkem a tím, co by to mohlo znamenat pro celý očkovací průmysl:

  • Dr. Jayne Donegan byla vyzvána, aby jako svědek poskytla důkaz o tom, že děti nepotřebují vakcíny na to, aby zůstaly zdravé, a že mnoho z nich není nezbytných a není bezpečných.  
  • To k ní přivedlo nechtěnou pozornost britské Všeobecné lékařské rady (GMC), která ji potom předvolala k soudu.
  • Během tříletého soudního sporu uvedla své důkazy proti velmi obtížné opozici, ve které bylo mnoho velmi drahých zkušených právníků, ale přesto Dr. Jayne Donegan a její mnohem menší team tento případ vyhráli.
  • Co myslíte, že znamenají důkazy, které uvedla, a skutečnost, že lékařská rada nemohla dokázat, že nemá pravdu?
  • Jak to změnilo vaše nynější smýšlení o očkování?
  • A jaký je váš názor na skutečnou vědu, když se prezentuje u právního soudu?

 

Sdělovací prostředky o výsledcích případu neinformovaly

    Tento šokující výsledek se svým nepravděpodobným vítězstvím — velkým překvapením, se nikdy doopravdy nedostal do sdělovacích prostředků. Měl být zveřejněn na první straně všech novin ve světě, ale samozřejmě nebyl. Protože jsou sdělovací prostředky vlastněny/sponzorovány farmaceutickými společnostmi, které mají schopnost tlačit na vlády, aby dělaly, co farmaceutické společnosti chtějí, není divu, že tento vítězný mezník byl ukryt před zraky veřejnosti.

    Když byla poprvé Dr. Jayne Donegan obviněna z vážného profesního pochybení, tak se to samozřejmě dostalo do novin, ale potom, když vyhrála, téměř žádné sdělovací prostředky se o to nezajímaly. Neřekli byste si, že si veřejnost zaslouží znát tento výsledek? Nebyli byste rádi, aby Vás o tomto někdo informoval? Nechtěli byste také vědět o nekalých praktikách, použitých u soudu proti Dr. Jayne Donegan?

    Dr. Jayne Donegan byla dotázána po té, co skončilo slyšení u GMC, jaké si vzala z této zkušenosti ponaučení. Odpověděla:

„Asi to že, když nějaký rodič řekne: „Mám obavy z nebezpečnosti očkování.“, řekne se mu: „Vy tomu nerozumíte, protože nejste lékař.“ Nicméně pokud lékař řekne: „Mám obavy z nebezpečnosti očkování.“, je mu řečeno: „Obviňujeme vás, z vážného profesního přečinu…“.“

 Více zde: http://www.medicelo.cz/news/lekarka-zvitezila-nad-britskou-vseobecnou-lekarskou-radou-dukazem-ze-ockovani-neni-potrebne-k-dosazeni-zdravi/#.Vxeo_raQaAI.facebook

Brambory - co o nich možná nevíte

 

Britští vědci označili produkt nejbohatší na vitamíny.

A  je to úžasné!

Staly se jím brambory, které mnozí současné  odborníci posuzovali za jednu z nejškodlivějších potravin

Rozsáhlé studie vedly k těmto závěrům:

Brambory jsou mnohem užitečnější než zelí, banány nebo ořechy, které jsou usilovně propagovány protagonisty zdravých životních stylů.

Pravidelná konzumace brambor (zejména ve vařené formě) normalizuje mnoho funkcí organismu. 
Nejužitečnější jsou brambory ve slupce.

Obsahují 5 krát více vlákniny než banán, obrovské množství vitaminu C a také důležitý prvek selen, kterého je v bramborách více, než v ořechách a semínkách.

Obecně lze brambory charakterizovat jako komplex vitamínů a stopových prvků v kombinaci pro člověka nejvyváženější.

 

BRAMBOROVÁ ŠŤÁVA

1. Bramborová šťáva je vynikající protizánětlivý nápoj. Velmi dobře funguje při artritidě a u mnoha dalších forem zánětlivých bolestí, zejména však bolestí kloubů a bolestí zad. Bramborová šťáva zvýší krevní oběh ve všech částech vašeho těla.

2. Bramborová šťáva je zásaditá a zabraňuje nemocem  jako jsou
kardiovaskulární choroby a dokonce pomáhá předcházet rakovině.

3. Bramborová šťáva je vynikající na ekzémy a akné- pomáhá uklidnit kůži.

4. Bramborová šťáva vám pomáhá při hubnutí - vypijte jeden šálek bramborové
šťávy ráno, ještě před snídaní a potom večer 2-3 hodiny před tím, než půjdete spát.

Bramborová šťáva sama osobě nemá skoro žádnou chuť a tak ji můžete namíchat s jinými šťávami, například ideální je mrkvová. Pokud musíte sladit můžete přidat například trochu medu.

5. Bramborová šťáva také odplavuje z těla kyselinu močovou.

6. Bramborová šťáva snižuje také hladinu cholesterolu – obecně zlepšuje váš zdravotní stav.

7. Bramborová šťáva je také levná varianta pro detoxikaci vašeho těla.
Bramborová šťáva se používala v Japonsku a na dalších místech na světě k
léčbě hepatitidy a tato léčba měla dobré výsledky.

8. Bramborová šťáva je také dobrá pro léčbu pankreatitidy a při onemocnění ledvin. 

Bramborová šťáva je také vhodná pro lidi, kteří mají cukrovku a vysoký krevní tlak.

9. Bramborová šťáva také zabraňuje tvorbě vápenatých kamenů v močových cestách.

10. Bramborová šťáva je také vhodná jako podpůrný prostředek k léčbě nádorů a rakoviny - červené a fialové brambory obsahují velké množství antokyanů a ten zastavuje růst rakovinných buněk. Žluté a oranžové brambory obsahují velké množství zeaxanthinu a ten je důležitý pro zrak.

11. Bramborová šťáva je alkalická a tak je ideální pro zklidnění trávícího  traktu, léčení poruch trávení a při přebytku kyselin v těle. Také je vynikající při hojení podrážděných střev a také pomáhá při hojení žaludečních vředů. Je to zázračný produkt pro gastrointestinální trakt.

12. Bramborová šťáva je plná vitamínů  A, C,B a dále také obsahuje fosfor, vápník, železo, draslík, zeaxantin, vlákniny, a bílkoviny!

Vždy používejte zralé brambory, bez černých skvrn, bez zelených ploch – tyto oblasti obsahují toxiny - ujistěte se, že všechny tyto plochy byli  odstraněny  před odšťavňováním.
Můžete do bramborových šťáv přidávat jiné jako například mrkvovou šťávu a
nebo dokonce i bylinky jako je kopřiva, šalvěj.

Prostě léčí úplně všechno, tak pijte bramborovou šťávu a lékaře už potřebovat nebudeme.

Naděje umírá poslední.

V březnu 2015 přišel do Poradny TČM klient 67 let s dlouhodobými, cca 7 let trvajícími bolestmi v krku. Chodil s problémem k lékaři tedy už několik let. V této době někdy bolest byla větší někdy celkem snesitelná, ale stále se ozývající. Prodělal operaci uzliny na jedné straně krku, což situaci nezlepšilo.

Moji poradnu navštívil po vyšetření na ORL, kde nebyla nalezena opět příčina bolesti, ale závěr byl ten, že to má z kouření.

Vyšetřením u mě v Poradně TČM bylo zjištěno, že má výrazně zvětšenou uzlinu na neoperované a velmi bolestivé straně krku. Už to, že problém je tak starý mi dávalo indicie, že se nebude jednat o banální záležitost. Bylo zjištěno, že pulz je strunovitý, což u bolesti je normální. Byla tam deficitní yin, vzhledem k věku taky není anomálie, jinak nic, co by bylo vybočující z normy.  Aplikovala jsme akupunkturu na zmírnění bolesti a Coriolus v dávce 3 g denně, který má antibakteriální, antitivirové a mnohé další účinky. Na kloktání a užívání Citricidal 7 kapek denně.  Po další návštěvě bylo zjištěno, že se mu na cca 2 dny ulevilo, ale pak se vrátilo vše do starých kolejí. Bolest limitovala příjem potravy. Terapii jsme ještě jednou zopakovali s tím, že nebude li zlepšení není to práce pro mě. Ale vzhled k tomu, že dosud nebyl vyšetřen ani na CT, ani nebyla provedena biopsie doporučila jsem, aby si našli pracoviště, které by jim odpovídající vyšetření udělalo.

O tom si klient cca měsíc přemýšlel. Pravidelně jsem ho popoháněla, resp,jeho manželku, protože jsem nabyla dojmu, že stav je více než vážný. Bolí li něco takhle dlouho, je velmi pravděpodobné, že to nebude už banalita. Dlouhodobá stagnace způsobuje bolest a je vždy alarmující.

Nakonec byl odjednán na vyšetření v jedné plzeňské nemocnici. Bohužel vyšetření nic neprokázalo. To mě neuspokojilo a tlačila je, aby hledali dál a znovu nechali udělat  vyšetření MR. To se posléze zadařilo v Praze, už byl ale konec  července. Vyšetření prokázalo malý zanedbatelný nález…. Takže pána poslali domů s tím, že za týden nastoupí a půjde na drobný zákrok. Za týden skutečně nastoupil, ale operační zákrok se nekonal, protože po důkladném nastudování  MR se zjistilo, že nález je ve velikosti neoperavatelnosti….Rakovina napadla krční mandli, hrtan a jazyk….. V daném stavu byla doporučena jako nejvhodnější léčba radioterapie, ale bohužel první volný termín byl až koncem září…. Tak vlastně štěstí v neštěstí. Operace takového nálezu sebou nese trvalé poškození jazyka a hlasivek a prognóza nejistá.

V Poradně TČM mě navštívila manželka pacienta a optimismus by se prstíčkem hrabal a špendlíčkem kopal. Naděje umírá poslední a je li problém musí se zkusit všechno. A tak jsme zkusili.

Doporučila jsem manželce pacienta ať sedne k internetu a najde někoho, kdo jí poskytne Fénixovy slzy (zadejte si do vyhledavače), ode mě dostali houbu opět Coriolus v dávkování 2 x 2 kapsle a Ganodermu 2 x 2 kapsle, to je 4 g hub denně a  Cytosan 3 x 2 kapsle, selen 150 mcg, Q10 60 mg 2 x denně, vitamín C 1000 mg 3 x denně S užíváním doplňků stravy začal cca 10 srpna. Po týdnu byl na první chemoterapii, kdy kromě cytosanu ( zde byla pauza jeden den před a tři dny po chemoterapii) užíval všechno. Fenixovy slzy m.j. fungují i tak, že psychika a víra v úspěch byla výborná. Už po několika dnech začal pociťovat  chvilkovou úlevu od bolesti.

Absolvoval další chemoterapii, změnili jsme mírně houbové přípravky na Chaga, Ganoderma ve stejném dávkování. V polovině září absolvoval 3. chemoterapii a vcelku bez velkých potíží. Dál bral všechny doplňky stravy. Bolesti ustoupily.

19. 10. 15 to je cca 9 týdnů od zprávy „katastrofa“ mi zavolala manželka pacienta. Vyšetření, které absolvoval před další léčbou (biologickou a radioterapií) ukázala, že nemá v postižené oblasti žádnou CA buňku. Zdálo se to nepochopitelné a proto se vyšetření opakovalo. Závěr vyšetření:  ŽÁDNÁ RAKOVINOVÁ BUŇKA V TĚLE .

Úžasný, skvělý, výborný. Lékaři byli velmi překvapení, ale nikdo se nezeptal jestli krom chemoterapie dělal klient ještě něco jiného.

Gratuluji a děkuji za důvěru, kterou mi dali. Dále je ale třeba pracovat na posílení imunitním systému .Pět let po onkologickém onemocnění je zvýšená možnost recidivy.

 

 

 

I když se říká rakovina je rakovina, je to stav člověka, který se k tomuto onemocnění svým přičiněním řítí. Je to životní zákonitost. Může to být i nevlastním přičiněním, ale ve většině případů, když žije člověk v neharmonii, jde ve většině případů tomuto onemocnění vstříc.    

Není to trest z nebe, ale organismus je vyčerpán, oslaben a nemá sílu se bránit s vrozenými predispozicemi. Organismus není schopen bojovat s okolním prostředí, ale ani mu na to nakonec už nezbývají síly. Jak se to stane? Tím, že člověk přestává žít v harmonii se svým okolím, snaží se vše řídit a dostat pod svou kontrolu. A tak se snaží různé věci uměle vyvolávat. Tím dochází ke stresu.

Preventivní vyšetření je dobré čas od času podstoupit, ale nebude li žít člověk v klidu, harmonii a pohodě, je stále ohrožen vznikem onemocnění. Životní komfort je relativní pojem. Někomu  připadá polévka pořád hustá, někomu i diamant připadá málo tvrdý.

Životní komfort neznamená, že bude mít spousty peněz, spousty životních benefitů, ale jakým způsobem si užíváme života běh.

Můžete se také zamyslet nad tím, co stojí prodlužování života. Dříve se samospádem člověk dožil 55 let, postupně se začalo s člověkem zacházet jak s autem v servisu a staly se z nás trochu robokokové.  Ale všimněte si, že když dříve žili lidé harmonicky, prožili život spokojeně a dožili se také 70-80 let a třeba rakovina mléčné žlázy byla dříve méně častá než dnes. Je třeba se zamyslet nad příčinou, proč se to onemocnění začalo objevovat. Abychom věděli co dělat a jak tomu předcházet.

Příčinou onemocnění je stagnace, zastavení se pohybu energie v těle, v TČM je to označováno pojmem „stagnace 7 emocí“. Toto se vyskytuje u mnoha lidí. Člověk není kus dřeva, aby nic neprožíval a nic nepociťoval. Stres je součástí života, druhá věc je, když stagnace trvá dlouho a roky.

Když vznikne disharmonie, což je něco jako hormony (z pohledu TČM) a to dlouhodobá, je zde ideální terén pro vznik nádoru. Na tomto terénu stagnace se začne organismus vyčerpávat. Stres funguje tak, že dojde k poruše hormonální hladiny a zatímco u žen to je v horní části těla a postižena je nejčastěji mléčná žláza, u mužů v dolní části těla, postižena je pak prostata.

 .  

V nabídce e-shopu je recept Yue yu pian, který velmi dobře postihuje symptomy způsobené stagnací emocí. Pak recepty doporučená na stres – Xiao yao wan, depresi – Gan mai da zao pian, Gui zhi long gu mu li pian a mnoho jiných variant.

 

Úžasný člověk,. úžasný odborník a informace k nezaplacení. Jak nahlíží na závislosti. Jak nabudit tělo aby se léčilo samo. Doporučuji udělat si čas a vyslechnout.

https://www.youtube.com/watch?v=_zH2e35UQuI

Minimálně k zamyšlení i poučení

 

Ruský profesor: Cukrovka a rakovina jsou vymyšlené nemoci a dají se léčit

Jméno profesora Ivana Pavloviče Neumyvakina se více než 40 let pojí s alternativní medicínou. Cukrovka a rakovina jsou vymyšlené nemoci, parkinson neexistuje, pokud máte zdravá střeva, k čemuž napomáhá gymnastika. Chůze zase zabraňuje zvýšenému krevnímu tlaku kategoricky, tvrdí tento vědec, který vytvořil medicínu pro kosmonauty.

Pane profesore, vy hlásáte nový druh medicíny.

Zabývám se pouze osvětou osobní odpovědnosti každého člověka za své zdraví. Studuji zákonitosti fyziologie, na základě kterých funguje lidský organismus. Dnešní medicína neaplikuje a nebere v úvahu tyto zákonitosti, i když bez jejich znalosti a s ohledem na ně nemůže být vyléčena žádná nemoc. V dnešní době se dává přednost tomu platit velké peníze za drahé léky a moderní aparaturu.

V Bulharsku se více než 20 let vedou spory ohledně alternativní medicíny.

Ano, v televizi nám říkají, že není možné, aby se člověk vyléčil z Parkinsonovi nemoci, přestože nemalý počet lékařů vědí, jak se věci mají. Problém je v tom, že si nikdo nepřeje změnit systém. Studují nemoci, jako tu Parkinsonovu a roztroušenou sklerózu, které vůbec neexistují.

Není to příliš radikální názor?

Jako nemoc se dá kvalifikovat základní stav zažívacího traktu. Ti lidé mají zácpu 10-15 dnů, jejich střeva jsou nefunkční. Znamená to těžkou otravu, je to horší než být ozářen radiací. Pokud se nenormalizuje funkce střev, nedá se těmto lidem pomoci.

Vypadá to, že oficiální medicína nedokázala úplně vyléčit ani jednoho z nich, proč?

Protože se spoléhají pouze na léky, v tom je ten problém. Když se ti lidé léčí u nás, tak za 2-3 měsíce chodí již sami nakupovat, ruce se jim netřesou. Obviňovali mě v použití nepovolených léků a div ze mě neudělali zločince. Já jsem se ale nevzdal a vydal jsem knihu „Cesta jak se zbavit nemocí, které neexistují – vysoký krevní tlak, cukrovka.“ Vysoký krevní tlak neexistuje. Stav, který nazývají těžkou hypertronií se dá vyléčit za 2-3 měsíce. A co se týká cukrovky, tak vám doporučím svou novou knihu „Cukrovka: mýty a realita“. Jak mám říci, že existuje cukrovka, když to není pravda?

Ale přece existuje více než 300 miliónů lidí po celém světě, kteří trpí tím, že jejich slinivka břišní neprodukuje inzulín?

Slinivka břišní je prostě jenom takový pracovník. U nás dokonce existuje veřejná organizace „Sbohem cukrovko“ – stačí 2 měsíce a cukrovka zmizí! Pouze cvičením okolo jedné hodiny každý den a něco málo k tomu… Tělo je náš motor. Je lepší se starat o tento motor, netrpět a pít léky. Diabetici musí speciálně dbát o své nohy. To je celý ten systém. Je potřebná každodenní gymnastika.

A začne se produkovat inzulín?

Samozřejmě! Je to všechno o fyziologii. Musíme uvnitř svého organismu vytvořit normální podmínky pro život buněk. Jen se podívejte, čím dneska krmí děti: různé sladkosti se stabilizátory, barvivy, coca-colou apod. Děti mají ve 3-4 letech cukrovku. Organismus potřebuje pouze ten cukr, který se vytvoří jako konečný produkt při zpracování potravy. Kvůli dnešním „novým“ produktům se cukr v krvi okamžitě zvedá, slinivka břišní je nucena produkovat více inzulínu, ale ona není věčná, nestačí na to.

Dnes zjišťují cukrovku již u kojenců…

Původem jsou rodiče, především matka, ovšem ne ve smyslu dědičnosti. Pokud byla matka těhotná a jedla více zbytečných věcí, tak se u dítěte rozvine cukrovka. Dispozice k tomu samozřejmě existují, ale obrazně řečeno za stejných podmínek. Pokud dítě žije stejně jako jeho rodiče, ve smyslu stejného stravování a chování, tak se nemoc projeví právě v důsledku tohoto pozadí.

Do našeho střediska přicházely celé rodiny cukrovkářů – babička, matka, otec a dítě cukrovku ještě nemělo. Dospělí pochopili, co je podstatou cukrovky a postarali se, aby jejich dítě žilo jinak – více tělocviku, otužování, zdravé stravování, konzumace zdravých potravin jako třeba mrkev apod. Cukr pouze při velkých oslavách a k narozeninám, takže cukrovkou trpět nezačalo. Stejně tak neexistuje rakovina.

Promiňte, ale to zní jako nějaká fantastika…

Rakovina je stav, do kterého se nevědomí lidé přivedli sami. Je to stav, kdy člověk překročí hranici znečištění svého organismu. Pouze podle duhovky oka mohu určit stupeň toho znečištění u každého člověka za 5 minut. Dá se říci, že pokud znečištění organismu dosáhne 35%, tak se u člověka projeví vředy, perforace nebo zánět.

Pokud znečištění dosahuje 36, 37, 38%, tak říkám: pokud se to onkologicky neprojeví dnes, tak zítra nebo pozítří. Buňky v takovémto znečištění nemohou normálně existovat a začnou mutovat. Pokud množství takových buněk překročí kritický bod, tak jako při jaderném výbuchu se již nedá nic dělat. A říká se tomu metastázy.

Jak si můžeme poradit s takovým znečištěním?

Polovina nemocí se dá vyléčit pouze vodou. Lidé přestali pít vodu, obzvláště ti starší. Musíte pít minimálně litr a půl, dva litry. V létě dokonce tři litry vody denně. Můžete i více. Čistá voda je elektrolytem, přináší energii a informaci. Proč báby zaříkávají vodu a dokonce jí šeptají dobrá slova, aby začala působit?

Ta informace zůstává uzavřena ve vodě a ona začne pracovat. Pokud člověk pije málo vody, tak mu zhoustne krev a srdce ji nemůže normálně pumpovat. To je přírodní zákon, který dnes oficiální medicína zcela ignoruje. Odpočinek blízko vody je také prospěšný a uvolňující. A kde je srdce? Já tvrdím, že srdce je v patách.

V jakém smyslu?

Mám na mysli kapiláry. Pokud kapiláry nepracují dobře a srdce není schopné pumpovat zahuštěnou krev, tak se hromadí ve velkých cévách a krevní tlak stoupá a to je ta vaše hypertronie.

A co způsobuje, že kapiláry nefungují dobře?

Kapiláry se nacházejí ve svalech. Kvůli tomu je potřeba praktikovat ten tělocvik, gymnastiku, mnoho pohybu. Gymnastika je nutná každý den. Pokud dnes nevyčleníte alespoň půl hodinky na gymnastiku, tak je ten den pro vás ztracený. V tomto případě nehraje věk žádnou roli. Pro starší lidi je to obzvláště důležité. Samozřejmě, že můžete udělat i výjimku v případě nějakých oslav, událostí nebo cestování. Ale poté opět musíte obnovit svůj systém. V současné době se všechno člení na jednotlivé části (orgány), ale pokud se díváte na člověka jako na celistvý organismus, tak výsledkem je, že žádné nemoci prostě neexistují. Například nemoc jako vitiligo je možné vyléčit za 2-3 měsíce společně s jinými nemocemi. Prostě očistou organismu.

Mluvíte o očistě organismu a všechno to vypadá velice jednoduše, ale co to vlastně obnáší?

Pokud jídlo dostatečně nerozkousáte, pokud pijete vodu při jídle, tak jste udělali všechno možné proto, aby se to jídlo uvnitř organismu nezpracovalo. Náš organismus je vybudován velice zajímavě. Žaludeční šťáva obsahuje kyselinu chlorovodíkovou. Chleba a kaše se zpracují za půl hodiny, maximálně do hodiny a koncentrace kyseliny je nižší. Maso, ryby a vajíčka vyžadují silnější kyselinu a 2-3 hodiny pro rozložení. A mastná jídla, ta smažená vyžadují alespoň 4 hodiny, aby se touto kyselinou zpracovali. Když vezmete nějakou tekutinu a vypijete ji, tak si tím způsobem rozředíte žaludeční šťávu a snížíte koncentraci té kyseliny. Potraviny potom začínají hnít. Tyto shnilé zbytky se hromadí na vnitřních stěnách střev. Žádný klystýr je nedokáže odstranit. Všechno se to absorbuje a vstřebává a stává nedílnou součástí buňky. Odtamtud to znečištění postupuje do jater. Odtud vzniká 30-35% znečištění. Všechno to směřuje od jater k plicím, kde již není dost kyslíku. Poté srdce to znečištění dopraví do ledvin, které jsou úplně stejně znečištěné jako ta játra. Nakonec se to dostane do kloubů a krevního řečiště. Naučte se stravovat správně a kousejte jídlo, dokud nebude všechno promícháno se slinami. Není tak těžké pochopit, že dobře rozkousané jídlo sklouzne do žaludku hladce, jako po másle. Vodu pijte před jídlem. Pijte denně od jednoho a půl litru do 3 litrů. Nasyťte svůj organismus vodou jako výplachovým systémem a všechno začne fungovat tak, jak má.

Říkáte, že máme pít vodu před jídlem?

Samozřejmě. Do každé sklenice vody můžete přidat 5-10 kapek peroxidu vodíku.

 

Není to nebezpečné?

Peroxid vodíku je potřebný, aby fungoval ochranný mechanismus imunitního systému. Zabíjí a zlikviduje všechny naše vnitřní nepřátele. A těch 5-10 kapek opravdu není málo. Stávalo se mi v mé praxi, že i při 1-2 kapkách člověk ztratil vědomí.

Ale pokud budeme denně pít 10 sklenic vody s 10 kapkami peroxidu, tak to bude již 100. Není to mnoho?

V tomto případě peroxid funguje jako katalyzátor, uvádí do chodu všechny reakce. To hlavní je, že začne mohutně zpracovávat a z organizmu vylučovat veškeré znečištění, které se v něm nahromadilo. Někdy po 7 až 10 dnech z organizmu vychází nečistoty, které velice ošklivě páchnou. To znamená, že se organismus začal čistit.

Říká se, že jsou případy, kdy peroxid vodíku spálil sliznici žaludku některých lidí…

Peroxid není všelék. Nejdůležitější je, aby se ta dávka nepřekračovala.

Co máme dělat, abychom si uchovali své zdraví?

Nejdůležitější je využít přirozené mechanismy založené přírodou a naučit se správně zacházet se svým zdravím. To je celý systém, včetně tělocviku, stravování se, ekologie a pravidelné očisty organismu. Musíte zcela určitě pít vodu. Ve vodě je ta pravda. Pokud změníte svůj způsob života, tak můžete vyléčit jakoukoliv nemoc včetně rakoviny. Vždyť příčinou jejího vzniku je právě to znečištění, ucpání organismu. Nedávno jsem četl o ženě, která měla rakovinu plic s metastázami. Odmítli ji operovat. Začala se otužovat a přešla na zdravý životní styl. Dnes je jí již 80 let a nedávno dosáhla světového rekordu v maratónu a vyhrála zlatou medaili. Velmi důležité je také nastavit svou psychiku optimisticky. Člověk musí mít všechno v pořádku a nejvíce u sebe doma.

Zdroj: http://zabulgaria.eu/?p=38603&oid=420562

Překlad: Irena

Komentář překladatelky:

Tento článek jsem si přečetla v bulharštině a začala hledat více informací o dotyčném vědci. Stáhla jsem si některé jeho knihy a tuto – Неумывакин И.П. Перекись водорода. На страже здоровья (2012) – jsem zatím přečetla do poloviny. Někomu se může zdát to, co říká v tom rozhovoru, nadsazené, ale já po přečtení té části o peroxidu jsem mu zcela uvěřila. Doporučuji všem, kdo vládne ruštinou, si tu knihu přečíst, já v každém případě podle návodu z ní jedu peroxidovou kůru, která ovšem v té knize je popsána jinak. Nevím, zda již změnil názor na dávkování, ale tam píše maximálně 30 kapek peroxidu na den vnitřně. Najíždějících 10 dnů vypadá následovně. V 50 ml vody pít jednu kapku peroxidu třikrát denně na lačný žaludek s tím, že půl hodiny potom nic nejíte. Druhý den dvě kapky, třetí den tři kapky… až do desátého dne. Potom dva dny klid a následně již 10 kapek třikrát denně s tím, že po deseti dnech si můžete dělat dvoudenní přestávky. Já začala druhou dekádu. Vzhledem k tomu, že moc zdravotních problémů nemám, tak zatím nemůžu posloužit nějakým radikálním důkazem, ovšem známou to po třech dnech vyléčilo z půlročního průjmu, kterým trpěla a doktoři, kromě honění po různých specialistech, nevymysleli, co s tím. Samozřejmě, že to kombinuji i s pitím dostatečného množství vody, se kterou to ovšem není tak úplně jednoduché. Částečně je to popsáno i ve výše zmíněné knize, ale má o vodě úplně samostatnou knihu.

Stanův komentář: Ten peroxid, prosím, každý na vlastní nebezpečí, s těmi ostatními doporučeními nemám problém :)


Jak na to?!

Jedním s velmi užitečných poznatků z mé stáže v Nanjingu (Čína) je procvičování chodidel jako prevence proti bolestem v zádech.

 

Cvičení je velmi jednoduché. Ale chce to pravidelnost. Už za pár dní se dostaví efekt. Pozitivní

je , že se u toho leží ještě v posteli. Ráno před vstáváním vás cvičení probere.

 

Tady je návod: Každý cvik zopakovat 10x

 

1. vlehu na zádech přitahovat palec k holeni (flexe) pěkně silou a pak natáhnout (distenze) - zase silou

2. točení chodidly - k sobě - zase pěkně zaberte

3. Točení chodidel od sebe - zase zaberte ať je pohyb cítit

4. střídavě flexe a distenze (natahovat a přitahovat chodidlo jako první cvik, ale jedna noha přitahuje (lexe) a druhá se zároveň matahuje.

 

Důležité je opravdu vložit do těch cviků sílu. Budete překvapení jak vám chrupe v kotnících a bolí holenní svaly. Ale po pár dnech se to začne lepšit. Ale ty výsledky! Ráda si přečtu, jak se to osvědčilo.

 

Mně super a moji klienti si to taky chválí. 

Děkuji za úžasný článek. Při studiu tradiční čínské medicíny jsme neustále tento problém řešili. Čínští profesoři se nás ptali, kdo se tady zbláznil, že nutí lidi pít neúměrné množství vody. Za tento článek moc děkuji. A kdo jste ho nečetl tady máte možnost. (Odkaz zkopírujte do vyhedavače.)

 

 http://ona.idnes.cz/je-pitny-rezim-podvodRada čínského profesora

 

Mějte doma injekční stříkačku nebo jehlu. Tímto zvláštním a netradičním způsobem můžete zachránit postižené mozkovou mrtvicí. Návod si přečtěte pozorně až do konce a pak jej pošlete dále. Nikdy totiž nevíte, komu ještě může pomoci a čí život na vás závisí.

 

Popis případu:

 

«Můj otec ochrnul a později zemřel na následky mozkové mrtvice. Škoda, že jsem o tomto způsobu první pomoci nevěděl dříve. Během záchvatu mozkové mrtvice dochází k postupnému přerušení kapilár. Při prvních příznacích mrtvice zachovejte klid. Postiženého nepřesunujte, a to nezávisle na tom, kde se nachází, protože při přemísťování mohou mozkové kapiláry prasknout.

 

Pomozte postiženému, aby se usadil v poloze, v níž nemůže znovu upadnout. Poté můžete začít s pouštěním krve.

 

Máte-li doma sterilní injekční stříkačku a jehlu, jsou k tomu nejvhodnější, v opačném případě můžete použít šicí jehlu nebo špendlík.

 

1. Podržte jehlu nebo špendlík nad ohněm, aby byly sterilní. Potom jehlou probodněte konečky všech 10 prstů na rukou.

 

2. Nejsou to žádné konkrétní akupunkturní body. Prostě píchnete milimetr od nehtu.

 

3. Bodněte tak, aby vytékala krev.

 

4. Jestliže krev nezačne kapat, stlačte propíchnutý prst svými prsty.

 

5. Když všech 10 prstů krvácí, počkejte několik minut, načež se postižený probere.

 

6. Pokud má postižený zkřivené rty, potáhněte za uši, až zčervenají.

 

7. Potom do každého ušního lalůčku dvakrát píchněte tak, aby z každého lalůčku vytekly dvě kapky krve. Za několik minut se musí postižený probrat.

 

Počkejte, až se stav postiženého normalizuje a neprojevují se žádné nezvyklé příznaky. Teprve potom nemocného převezte do nemocnice. V případě, že je nemocný spěšně odvezen sanitkou do nemocnice, mohou otřesy při jízdě způsobit, že mozkové kapiláry postiženého praskají.

 

Jestliže se postiženému podaří vstát a jít, je zachráněn. O pouštění krve, jež slouží k záchraně života, jsem se dozvěděl od odborníka čínské tradiční medicíny doktora Cha Bu Tina, který žije v San-Juke.

 

 S touto metodou mám praktické zkušenosti, a proto mohu říct, že je účinná na 100 %.

 

 

 

 

Nedávno byl v TV pořad o zneužívání antibiotik. Nefungují na viry, tudíž ne na virozy,  ale na bakterie. Kdo to ale pozná? Tak mám pocit, že lékaři jsou zřejmě jasnovidní. V tradiční čínské medicíně viry a bakterie neřešíme. Zde  nemůže nastat problém, že po užívání bylin se stanou "vetřelci" postupně rezistentní. Ale může nastat problém že "teplá (epidemická) nemoc změní svoje chování. Pak se recept upraví.  Už před 10 lety nám přednášel jeden čínský profesor, že problém epidemických nemocí což jsou například chřipky, černý kašel, aj.začne být v brzku velmi vážný. Při užívání bylin při těchto onemocnění dochází k tomu, že vetřelec je postupně likvidován a navíc je tělo schopné udržet svojí obrany schopnost, a ještě navíc imunitu posílí, protože našlo na problém řešení, což po užívání antibiotik nenastane. Antibiotika jsou vynikající a někdy nenahraditelná, ale jak říkali v pořadu, jsou u nás neskutečně zneužívána.

V TČM jsou užívány byliny, které mají tzv.tropismu, neboli místo určení daný. A podle toho, kde se problém vyskytuje tak se takové byliny užijí. Recepty byly sestavovány velmi pečlivě a patentní medicína, tedy to co koupíte hotové vychází z historických pramenů. Tudíž jsou to recepty ověřené. Že by byl na ně někdo rezistentní není známo, ale není li recept účinný je třeba hledat správné složení, což někdy nekoupíte v hotové formě.

K antibiotickým receptům patří například Huang lian jie du pian, kdy byliny v něm obsažené likvidují  hlavně bakterie, ale i parazity. Číněné neřešili čím onemocněli, ale to jak to vypadá, jaké má pacient potíže a jaký má pulz a vzhled jazyka. A tato ověřené metodika funguje do dnes.

 

Desatero proti chřipce podle tradiční čínské medicíny


Podle tradiční čínské medicíny nás nadměrný přísun vitamínů před chřipkou neubrání. Přesto svému tělu můžeme na podzim a v zimě zásadně pomoci. Vodítkem je i následující desatero.


Západní koncept vitamínů nemá k imunitě žádný vztah. V chladných měsících bychom si měli především chránit oslabenou energii a posilovat vnitřní teplo. Základem je vhodná vyvážená strava a dostatek tepla a odpočinku,“ říká MUDr. Jozef Lucký, jeden z největších odborníků na tradiční čínskou medicínu v Čechách.

1. zaměřte se na povrch těla - nejen na teplé oblečení, ale i péči zevnitř.
Tělo je na podzim a v zimě náchylnější k onemocnění, protože jindy expanzivní energie se ukládá k spánku a regeneruje se. Z toho důvodu je třeba dostat energii na povrch a cíleně vytvářet energetické brnění.

2. vařte zázvor a vězte, že ty opravdové léčivé účinky se nevypaří
Číňané vypozorovali, že vařený zázvor má lepší zdravotní účinky, než ten syrový, navzdory tomu, že tento proces ničí některé vitamíny. Ideální je zázvorová voda ze sedmi plátků. Bez medu a citrónu!

3. když jste nemocní, na citrón zapomeňte.
Kyselost citrónu energii, kterou chceme dostat na povrch, naopak vtahuje dovnitř. Proto po odeznění hlavních příznaků nemoci třeba kašleme. Myslíme si, že na nás vlezlo zase něco jiného, co bychom měli léčit jinak. Podle Číňanů je to ovšem stále tatáž nemoc a my jsme ji nezvládli.

4. dopřávejte si teplé snídaně.
Více než na nadměrný vitamínový doping bychom se v zimě měli zaměřit na vytváření vnitřního tepla. Základem jsou teplé snídaně ve formě vývarů a kaší, během dne pak lehce kořeněná jídla.

5. nezapomínejte na skořici.
Že skořice zahřívá, je známá věc. Opravdové imuno-stimulační účinky nemá ovšem kůra, která se běžně prodává, ale pouze větvičky. Ty seženete ve formě léčiva například v tomto internetovém obchodě pod názvem Gui zhi tang pian

6. čerstvé ovoce a zeleninu jezte v zimě jen výjimečně.
Opravdu to s těmi vitamíny není tak horké, jak se říká. Čerstvé ovoce a zelenina ochlazují organizmus a to je přesně to, co v zimě nepotřebujeme. Způsobují totiž, že se naše cévy dostatečně neprokrvují a takto nedávají průchod imunitě, když potřebuje vyrazit do boje.

7. nepotlačujte pocení.
Když se tělo potí, znamená to, že se uzdravuje – vytlačuje energii zanesenou škodlivinami (bakteriemi či viry) na povrch kůže a odtud z organizmu ven. Pokud tento proces potlačíme, aby nám nepřekážel v aktivním životě, koledujeme si o nepříjemné následky v podobě vleklých bronchitid nebo rým.

8. chraňte si celé tělo a nezapomínejte na ruce.
Zatímco v létě do nás podle Číňanů vnikají bakterie a viry přes nos a ústa, v zimě je to kůže. Stačí tedy málo ponožek nebo vycházka v mrazu bez rukavic a máme nevítanou návštěvu.

9. zchlaďte svou mysl.
Čínská medicína upozorňuje, že v chřipkovém období bychom si měli dát pozor na emoční vypětí. To totiž přehřívá náš systém a když do takového terénu vtrhne chlad, exploduje nemoc i při sebemenším impulzu mnohem silněji.

10. moc nepracujte.
Dovolte si více odpočinku. Na podzim se celá příroda připravuje k spánku a i my bychom měli v aktivitách polevit. Těžko tohle vysvětlíte svému zaměstnavateli, ale pokud to vaše situace aspoň trochu dovolí, odsuňte náročné povinnosti na jaro.

 
 

Nákupní košík

Vyhledávání

Doporučujeme

Přihlášení

www.cinska-medicina-vary.cz | Všechna práva vyhrazena