TCM Karlovy Vary

čínská medicína


N E M O C I

 

I když se říká rakovina je rakovina, je to stav člověka, který se k tomuto onemocnění svým přičiněním řítí. Je to životní zákonitost. Může to být i nevlastním přičiněním, ale ve většině případů, když žije člověk v neharmonii, jde ve většině případů tomuto onemocnění vstříc.    

Není to trest z nebe, ale organismus je vyčerpán, oslaben a nemá sílu se bránit s vrozenými predispozicemi. Organismus není schopen bojovat s okolním prostředí, ale ani mu na to nakonec už nezbývají síly. Jak se to stane? Tím, že člověk přestává žít v harmonii se svým okolím, snaží se vše řídit a dostat pod svou kontrolu. A tak se snaží různé věci uměle vyvolávat. Tím dochází ke stresu.

Preventivní vyšetření je dobré čas od času podstoupit, ale nebude li žít člověk v klidu, harmonii a pohodě, je stále ohrožen vznikem onemocnění. Životní komfort je relativní pojem. Někomu  připadá polévka pořád hustá, někomu i diamant připadá málo tvrdý.

Životní komfort neznamená, že bude mít spousty peněz, spousty životních benefitů, ale jakým způsobem si užíváme života běh.

Můžete se také zamyslet nad tím, co stojí prodlužování života. Dříve se samospádem člověk dožil 55 let, postupně se začalo s člověkem zacházet jak s autem v servisu a staly se z nás trochu robokokové.  Ale všimněte si, že když dříve žili lidé harmonicky, prožili život spokojeně a dožili se také 70-80 let a třeba rakovina mléčné žlázy byla dříve méně častá než dnes. Je třeba se zamyslet nad příčinou, proč se to onemocnění začalo objevovat. Abychom věděli co dělat a jak tomu předcházet.

Příčinou onemocnění je stagnace, zastavení se pohybu energie v těle, v TČM je to označováno pojmem „stagnace 7 emocí“. Toto se vyskytuje u mnoha lidí. Člověk není kus dřeva, aby nic neprožíval a nic nepociťoval. Stres je součástí života, druhá věc je, když stagnace trvá dlouho a roky.

Když vznikne disharmonie, což je něco jako hormony (z pohledu TČM) a to dlouhodobá, je zde ideální terén pro vznik nádoru. Na tomto terénu stagnace se začne organismus vyčerpávat. Stres funguje tak, že dojde k poruše hormonální hladiny a zatímco u žen to je v horní části těla a postižena je nejčastěji mléčná žláza, u mužů v dolní části těla, postižena je pak prostata.

 .  

V nabídce e-shopu je recept Yue yu pian, který velmi dobře postihuje symptomy způsobené stagnací emocí. Pak recepty doporučená na stres – Xiao yao wan, depresi – Gan mai da zao pian, Gui zhi long gu mu li pian a mnoho jiných variant.

 

Nákupní košík

Vyhledávání

Doporučujeme

Přihlášení

www.cinska-medicina-vary.cz | Všechna práva vyhrazena