TCM Karlovy Vary

čínská medicína


N E M O C I

Taky Vás bolí kolena, taky chodíte od čerta k ďáblu a vyzkoušeli jste možné i nemožné? My taky. Tedy vlastně můj muž.

 

Bývalý aktivní sportovec, fotbalista, takže se není ani co divit, že ho bolí kolena. Před asi 10 lety byl na artroskopické operaci kolene. Málem po tom umřel. Po čtyřech dnech dostal oboustrannou embolii plic a asi jen proto, že neměl splněný úkol co dostal při příchodu na svět, si ho Pán Bůh nevzal. Po této zkušenosti se už zcela logicky do další operace nehrnul.

 

Ale kolena začala zas bolet, otékat a to tak, že mu to znemožňovalo sportovat a to byl pro něj největší problém. Soutěživost dostal do kolébky a najednou to vypadalo, že by snad potřeboval hůl.

 

Už to tedy vypadalo fakt bledě. Zatímco já, jako praktik čínské medicíny odjela na týdenní seminář k čínskému ortopedovi studovat masážní techniku dynamická tuina, můj muž odjel do renomované kliniky zkonzultovat, co by se s jeho koleny dalo dělat. Pan doktor udělal opravdu pečlivé vyšetření, stav zrentgenoval a verdikt nezněl vůbe optimisticky. Operace na odstranění artrózy mu doporučena nebyla. Zato se dozvěděl, že má vrozenou vadu v postavení kolenních kloubů, která se projevuje tím, že má nohy do O. Takže doporučené řešení znělo: až už nebudete moc chodit vůbec, zlomíme holení kosti, srovnáme je a pak to bude zas fungovat. No tenhle verdikt by porazil i mě, natož chlapa. Smutný, plný beznaděje za mnou dorazil do Prahy na seminář.

 

Pan profesor Wang, který nás zasvěcoval do tajů úžasné čínské masáže, byl neuvěřitelný. Postupně nás naučil rovnat malé klouby, větší klouby, obratle a my nechápali, jak to může tak fungovat. Trénovali jsme na sobě navzájem a pod odborným dohledem jsme studovali.

 

Pak dorazil můj muž. Řekla jsem si, to že je případ s aktuálním vyšetřením, rtg.snímkem a tak tady ať nám pan profesor, dříve primář ortopedické kliniky ukáže in natura co by se s ním dalo dělat.

 

Nestačili jsme žasnout. Procedura napravování kolenního kloubu trvala asi 15 minut. Po té pacient vstal , skrčil nohu což před tím nemohl, koleno zvedl jako nohejbalista, prošel se a nechápal. My jen zírali. Tak takle funguje dynamická tuina. Zázrak. Pro mě výzva, abych se tuto techniku pořádně naučila.

 

Dnes po dvou letech muž běhá, hraje tenis, golf, kolena ho pobolívají v rámci jeho 62 let, ale není limitovaný žádným pohybem. Masáž jsem udělala za tu dobu asi třikrát, protože kovářova kobyla vždycky chodí bosa. A kolena drží, fungují a já jsem za něj šťastná. Sportujeme spolu a jsme rádi, že to jde. A já denně děkuji Bohu, že jsem měla to štěstí poznat a učit se tradiční čínskou medicínu, protože tam je tolik ještě mě nezpoznaných možností, které mi jsou obrovskou výzvou.

 

Nákupní košík

Vyhledávání

Doporučujeme

Přihlášení

www.cinska-medicina-vary.cz | Všechna práva vyhrazena